MAMY KOCIĘTA W HODOWLI!!!

Ciekawostki

Brytyjski kot krótkowłosy to gwiazda, kot uwielbiający błysk fleszy i obecność kamer. Znany jest bowiem z reklam popularnego Whiskasa, na których pręży się dumnie do ludzi na całym świecie (odmiana srebrzysto-pręgowana). Równie chętnie użycza swojego brytyjskiego pyszczka (odmiana niebieska) dla innej firmy produkującej karmę dla kotów – Sheba.

Oprócz tego, Brytyjczyka spotkać można w „Alicji z Krainy Czarów“ (Lewis Carroll), w postaci Kota-Dziwaka z Cheshire (szkic autorstwa Sir Johna Tenniela). Smokey z popularnego filmu „Stewart Malutki” (na podstawie powieści Elwyna Brooksa White’a) to też Brytyjczyk, w kolorze niebieskim. W powieści grozy „Cmętarz zwieżąt” autorstwa Stephena Kinga (inne znane polskie tłumaczenie tytułu to „Smętarz dla Zwierzaków”) kot brytyjski krótkowłosy (koloru niebieskiego) wciela się w postać Winstona Churchilla (Church).

Toby, fikcyjny kot w popularnym serialu „Gotowe na wszystko” (Desperate Housewives), to również nikt inny jak Brytyjczyk. Ale także i kotki chcą być docenione wśród miłośników kotów i filmów na całym świecie – Arlena, różowa i elegancka kotka, podbiła serca fanów popularnego Garfielda, wcielając się w jego zrównoważoną partnerkę.

tekst zaczerpnięty ze strony swiatkotow.pl

Aktualizacje: BRIELMA
CMS by Quick.Cms | Projekt i wykonanie strony: Disegno Studio | All rights reserved! 2013
stat4u

Poprawny CSS!